شبكه قرآن پای كار سوگواره ملت امام حسین علیه السلام

در نشست صمیمی مدیر شبكه قرآن و معارف سیما با مدیران شبكه رادیویی معارف مطرح شد : شبمه قرآن پای كار سوگواره ملت امام حسین علیه السلام می آید

1401/03/30
|
13:44

در این نشست دكتر كاویانی گزارشی از شكل گیری سوگواره ملت امام حسین علیه السلام ادائه دادند و گفتند :این سوگواره از محرم پارسال آغاز به كار كرد از پایداری برگزاری این سوگواره در آینده خبر داد.

وی «آئین‌ها و نمادهای هیئت‌های خانگی، محرم و مسئولیت اجتماعی عزاداران حسینی در مواجهه با كرونا، مقاومت و صبر عاشورایی، سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، جبهه مقاومت، كمك مومنانه و همدلی حسینی، زیارت به نیابت» را مهمترین محورهای سوگواره ملت امام حسین علیه‌السلام عنوان كرد.

دبیر نخستین سوگواره ملت امام حسین علیه‌السلام به اهداف برگزاری این سوگواره اشاره و تصریح كرد: هم افزایی و شناخت ظرفیت‌ها و نیازها، استعدادها و تبادل تجارب تلاشگران عرصه عاشورا، ابهام ظرفیت‌ها و جلوگیری از اتلاف بیت‌المال، شبكه‌سازی و شناخت شخصیت‌های ملی و بین المللی، ایجاد وحدت در برند سوگواره در كنار فعالیت‌های مستقل هر سوگواره، پرهیز از كارهای تكراری و موازی‌كاری و تخصصی‌كردن هر بخش، توسعه حوزه مردمی سوگواره و ایجاد بستر مناسب برای هیئت‌ها از اهداف برگزاری این سوگواره بود.

بنا بر این گزارش آیین اختتامیه نخستین سوگواره ملت امام حسین علیه‌السلام روز سه‌شنبه 10 خرداد 1401 با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
در ادامه دكتر كشكولی ضمن تقدیر از این هم افزایی ارزشمند از اعلام شبكه قران برای حضور در فصل بعد سوگواره و دومین رویداد تولید محتوای حسینی خبر دادند و افزودند شبكه قرآن تمام ظرفیت های آنتن و پخش را در خدمت سوگواره قرار می دهد و اعلام آمادگی برای فراخوان ها و تیزیر های مرتبط را دارد

دسترسی سریع