مدیر كل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی در جمع اعضای كارگاه تولید عكس نوشته

مدیر كل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینكه اولین آسیب وب گردی از جایی شروع می شود كه هدفی در كار نباشد كفت: اگر وب گردی هدف دار و جهت دار باشد نصف آسیب های فضای مجازی از بین خواهد رفت.

1400/07/10
|
08:58

حجت الاسلام مرتضی حاجیانی مدیركل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی با حضور در كارگاه یك روزه تولید عكس نوشته با تلفن همراه هشتمین سوگواره هنری ادبی اشراق ضمن عرض خیرمقدم به خواهران شركت كننده در این كارگاه گفت: از دو سال پیش دغدغه ای برای ساماندهی خواهران فعال فرهنگی در فضای مجازی داشتیم و نیاز بود با این دغدغه تیمی فراهم كرده تا از ظرفیت عظیم خواهران فعال فضای مجازی استفاده شود.
وی با بیان اینكه حوزه علمیه خواهران، جامعه الزهرا و دفتر تبلیغات اسلامی در میدان سازماندهی ورود كردند و برای ساماندهی این حوزه تلاش دارند، اظهار داشت: یكی از فضاهایی كه قطعاً مورد نیاز است و امروزه می بینیم تاثیر آن از تاثیر نهادها و سازمان های فرهنگی بیشتر بوده، حوزه ارتباطی و شناخت نسبت به یكدیگر است، یعنی فرد فرد بزرگواران حاضر در جلسه بدانند كه این جلسه یك بهانه ای برای كارآموزی و ارتقاء دانش و مهارت ما در یك حوزه تخصصی است.
مدیركل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اینكه هدف اصلی از شناخت، ارزیابی كارهای یكدیگر است، عنوان كرد: یك اثر برای تولید جنبه های مختلفی دارد، جنبه های مكملی كه در حوزه توزیع و انتشار محتوا داریم و جنبه هایی كه در حوزه تكمیل و غنای محتوای فرهنگی آن اثر به شدت مورد اهمیت است.
وی با بیان اینكه تولید محتوا با گوشی های موبایل اتفاق جدیدی است، تصریح كرد: برای ساخت محتوا نرم افزارهای مختلفی به عنوان یك ابزار می توانند در این زمینه به ما كمك كنند، اما اگر دانش گرافیك بدانید بدون نرم افزار هم می توانید آثار خوبی را تولید كنید.
حجت الاسلام و المسلمین حاجیانی با تأكید بر اینكه تلفن همراه ابزار مهم و مفیدی برای راحت تر كردن و سریع تر شدن تولید محتوا است، خاطرنشان كرد: سرعت تولید محتوا در فضای مجازی بسیار مهم و مثل رسانه ای است كه دائماً می تواند تولیداتی را برای ما به ارمغان بیاورد.
وی در پایان با اشاره به وب گردی اكثریت افراد جامعه اذعان كرد: بسیاری از خانواده ها دچار معضلات وب گردی می باشند كه اولین آسیب از جایی شروع می شود كه هدفی در كار نباشد و اگر شما بتوانید با هدف، تولید محتوای فرهنگی خود را آماده و اطرافیانتان را به این هدف دعوت كنید، نصف آسیب های فضای مجازی را از آن انسان دور كرده اید.
لازم به ذكر است، كارگاه های تولید عكس نوشته با تلفن همراه و گرافیك به صورت حضوری و آنلاین از سلسله برنامه های سوگواره ادبی هنری اشراق و سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع) در سالن اجتماعات مسجد مقدس جمكران و مركز همایش های غدیر برگزار شد.

دسترسی سریع