برگزاری كارگاه گرافیك مطالبه‌گر در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

كارگاه گرافیك مطالبه‌گر سوگواره ملت امام حسین علیه السلام با محوریت پوستر اربعین در دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان برگزار شد.

1400/06/24
|
18:48

این كارگاه با حضور 25 نفر از طراحان خواهر و برادر كه با ثبت نام در سایت soogvareh.com رزومه ایشان توسط اساتید تأیید شده بود، در روز یك شنبه 21 شهریور ماه در دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان آغاز به كار كرد.
حجت الاسلام و المسلمین نظرزاده، ضمن معرفی سوگواره ادبی هنری اشراق، با دعوت از همه طراحان نسبت به حضور در این رویداد ملی ادبی هنری، برگزاری كارگاه را موجب ارتقاء سطح طراحان دانست و بر ادامه برگزاری این كارگاه ها در طول سال تأكید كرد. ایشان همچنین لزوم ارتباط دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان با سایر مراكز فرهنگی هنری را یادآور شدند و تأكید كردند این نوع برنامه ها بهانه خوبی برای پیوند ارگان های فرهنگی هنری با یكدیگر می باشد.
در این كارگاه گرافیك، استاد مجتبی مجلسی به مبانی و سبك های گرافیك مذهبی پرداخت و عنوان كرد: در طراحی از مفاهیم دینی، توجه به شأن دینی بسیار اهمیت دارد و از همین جهت است كه بسیاری از آثار مذهبی ما تایپوگرافی است. ایشان همچنین استفاده از آثار انتزاعی در انتقال مفاهیم دینی را صحیح ندانست و دقت ویژه در این مفاهیم را ضروری دانست.
این كارگاه بعد از 25 ساعت ورك شاپ آموزشی – تولیدی، در روز سه شنبه با تقدیر از 3 اثر برتر و ارائه پك فرهنگی به تمامی شركت كنندگان به كار خود پایان داد.

دسترسی سریع